Každý si jistě vybaví ty romantické chvíle u táboráku, kdy se s písničkami v trampském a country stylu setkal. Jsme rádi, že na melodii těchto písní dokážeme i zatančit. Stali se z nás tedy přátelé country (nejen tanců), i když mnozí jimi byli už dávno před tím...

zkoušky v tělocvičně

zkoušky v tělocvičně
Zkoušíme v malé tělocvičně ZŠ v úterý od 19:00 hodin.

neděle 24. listopadu 2013

Tančili jsme Sokolům

Místní Sokolové slavili v sobotu sté výročí svého založení. Byli jsme součástí programu při jejich slavnostní akademii. Už při zahájení na nás dýchla historie. Pět mužů ve stejnokrojích za zvuků sokolské hymny napochodovalo s prapory zúčastněných tělocvičných jednot. Po úvodním slovu starostky a náčelnice sestry Václavkové začal odpolední program, během kterého jsme shlédli několik sletových skladeb. Mezi jednotlivými vystoupení nás sestra Štefková seznámila s historií a současností místní Tělocvičné jednoty Sokol. Program, kromě nás, zpestřil kroužek Baby country z místní Mateřské školy a velkopavlovický Presúzní sbor.
I když Sokolové ctí historii a tradice, rozhodně jdou s dobou. V závěrečné alegorii nám předvedli, kolika činnostem se věnují. Jistě by si každý dokázal najít to, co jej baví - klasické cvičení sletových skladeb (v moderním pojetí), volejbal, florbal, plavání, box, turistika a cyklistika,... a to jsem si asi nezapamatovala úplně všechno.

Žádné komentáře:

Okomentovat